29 Dvořák Jakub
45 Drábek Vojtěch
49 Drábek Vojtěch
55 Drábek Vojtěch
Komentář: Jedno z posledních kol tohoto ročníku nám přineslo duel domácích Prague Panthers, kteří do utkání nastupovali jako již jistý vítěz druhé ligy, proti hostujícím SFT. Aby mohli pomýšlet SFT na jejich vysněné medailové umístění, museli porazit čerstvého mistra, zatímco domácí se chtěli rozloučit vítězně před svými fanoušky na domácím stadionu, takže každý tým měl svojí motivaci. Od prvních minut hráli domácí aktivnější a kombinovanější fotbal, zatímco hosté hráli ze zabezpečené obrany a hrozili pouze z brejků a standardních situací. Na gól se čekalo poměrně dlouho, ale nakonec to byl domácí Hepil, který jako první rozvlnil síť. Hosté věděli, že není na co čekat, jelikož pouze výhra by je stále držela v naději na medailové umístění a o dvě minuty po inkasovaném gólu srovnal skóre Dvořák. Po gólu na 1:1 začala mít hra opět stejný průběh, jako tomu bylo za stavu 0:0 - domácí aktivnější a více na míči, hosté pouze smrtící brejky a nebezpečné standardní situace. Jedna z těchto standardek přišla v 18. minutě, kdy se k míči postavil Sládek a ukázkovým lobem přehodil obrannou zeď domácích včetně gólmana a hosté tak šli rázem do vedení. Domácí měli v tomto utkání opravdu velice špatnou koncovku, zatímco jejich soupeř měl střelbu téměř stoprocentní. Do konce prvního poločasu se z rychlých brejků trefil ještě dvakrát Dvořák, který zkompletoval hattrick a do šaten se šlo za stavu 1:4 z pohledu domácích. Nejvíce mrzel tento stav gólmana domácích, pro kterého tato sezóna skončila o půl hodiny dříve, jak pro jeho týmové kolegy, jelikož se odhodlal střídat z důvodu, že psychicky neunášel špatnou ofenzivní práci svého týmu a zároveň byl velice nespokojený s výkonem svým a pustil do brány brankářskou dvojku Ondřeje Kubelku. I přesto, že domácí už měli jisté prvenství, nechtěli dopustit, aby jejich fanoušci dnes odcházeli domů skleslí, ale nečekal je vůbec jednoduchý úkol. Museli otáčet tříbrankovou ztrátu proti dnes perfektní defenzivě hostů. Domácí začali druhou půli opět lépe, kdy v 38. minutě byla ztráta už jen dvoubranková a ve 45. minutě byl náskok hostů pouze o gól. Domácí se na všechny své góly strašně nadřeli, zatímco hostům tam opravdu dnes spadlo vše, včetně další akce z brejku, kdy po pár vteřinách po inkasování vrátil dvougólové vedení svému týmu Drábek, který zvyšoval už na 3:6 ve 49. minutě a domácí se vrátili tam, kde byli v poločase - třígólová ztráta, na jejíž smazání měli tentokrát už jen pouhých 11 minut. Domácí ale nic nevzdávali a v 50. minutě se po krásné individuální akci trefil Mazanec a o čtyři minuty později to díky druhé trefě Mazance bylo opět o gól. Naštěstí pro hosty si minutu po inkasování vzal opět míč jejich dnešní spasitel Drábek, který svojí třetí dnešní trefou jako druhý z týmu zkompletoval hattrick a opět uklidnil svůj tým, kdy podruhé skóroval za nervózního jednogólového vedení. Pro hosty už byla poslední pětiminutovka pouze defenzivní záležitost, zatímco domácí už neměli co ztratit a vložili vše do ofenzívy. O snížení se dvě minuty před koncem postaral Veverka, který byl v závěru asi nejnebezpečnějším hráčem svého týmu, ale snížení už přišlo moc pozdě. Když rozhodčí ukončil závěrečným hvizdem utkání, vypukla v týmu hostů obrovská radost, jelikož mají nyní cestu za medailemi ve svých rukách. Domácí hodně rychle vyměnili smutek z prohraného utkání za radostné úsměvy ze zisku titulu a pořádně to přímo na hrací ploše se svými fanoušky oslavili. Utkání bylo od SFT skvěle takticky odehrané, kdy opravdu téměř celé utkání hráli ze zabezpečené obrany na brejky a standardky, které měli skvěle nacvičené. Největší pochvala určitě patří z jejich týmu Vojtěchu Novotnému, který byl na začátku snad každé gólové akce svého týmu. Domácí Pantheři byli po celé utkání aktivnější. Gólové šance si vytvářeli postupnými útoky a kombinací, ale střelecká koncovka je dnes zradila. Horším týmem určitě nebyli a za svůj fotbalový výkon by si zasloužili minimálně bod, ale fotbal se hraje na góly a těch více vstřelil dnes jejich soupeř. Za domácí nejlepší hráč určitě Kajaba, který podal jak dnes, tak po celou sezónu podává perfektní a stabilní výkony a manažer klubu Lukáš Marek bude mít co dělat, aby v letním přestupovém období udržel ve svém týmu tohoto klíčového hráče Pantherů, který má na dosah i zlatou kopačku za nejvíce nastřílených gólů.